Dne 26.6.2024 bude provoz naší společnosti zcela uzavřen z důvodu konání inventury. V tento den nebude probíhat expedice objednávek. Děkujeme za pochopení. Tým Medela

O nás

Vítejte v Medela

The Science of Care

Ve společnosti Medela se ve všem, co děláme, řídíme naším posláním proměňovat vědu v péči o zdraví generací. Díky pokrokovému výzkumu, pozorování přirozeného chování a naslouchání našim zákazníkům jsme se stali volbou pro zdravotní péči ve více než 6 milionech nemocnic a domácností po celém světě a jsme i nadále odhodláni podporovat miliony maminek, rodin, pacientů a zdravotníků po celém světě vývojem průkopnických inovací pro lepší výsledky.

Jako celosvětová společnost vyrábějící zdravotnické prostředky, která byla založena v roce 1961, je Medela lídrem v oblasti výrobků pro kojení a dětské výživy založených na výzkumu, spolu s řešeními pro zdravotní péči v nemocnicích v oblasti porodnictví, NICU, péče o rány a chirurgické péče, jakož i klinického vzdělávání.

S přibližně 1 500 zaměstnanci ve 20 dceřiných společnostech v Evropě, Americe a Asii dnes Medela každoročně ovlivňuje životy více než 14 milionů maminek, dětí, pacientů a zdravotníků a neustále usiluje o zlepšení jejich života, zlepšení výsledků a péči o zdraví pro další generace.

O nás

Medela – the Science of Care

 

Díky pokrokovému výzkumu, pozorování přirozeného chování a naslouchání našim zákazníkům měníme vědu v péči a pečujeme o zdraví generací.

 

Michael Larsson, předseda představenstva

Chci vědet více
 

Společenská Odpovědnost Firmy

Medela Cares se opírá o tři pilíře: lidé, planeta a společnost. V souladu s deseti principy UNGC a cíli udržitelného rozvoje (SDGs) se Medela Cares zaměřuje na oblasti, kde můžeme mít největší dopad v souladu s našimi obchodními prioritami. Globální témata lidských práv, práce, životního prostředí a boje proti korupci jsou syntetizována do tří pilířů našeho závazku.

Chci vědet více
O nás
 

Naše Tři Pilíře Společenské Odpovědnosti Firmy

O nás

Lidé

Zaměstnáváme více než 1 500 lidí po celém světě a inspirujeme se nadšením a odhodláním našich týmů zlepšovat životy maminek, dětí a pacientů. Investujeme do rozvoje našich zaměstnanců a podporujeme inkluzivní prostředí zakořeněné v rovnosti a rozmanitosti, přičemž si vážíme každého člena týmu a podporujeme jeho osobní růst a pohodu.
O nás

Planeta

Jako správci naší planety a lídři v našem oboru si uvědomujeme vliv naší práce na svět kolem nás a důležitost inovací se zaměřením na udržitelnost a minimalizaci dopadu na životní prostředí.
O nás

Společnost

Jsme odhodláni podporovat rodiče na jejich cestě odstraňováním překážek a zlepšováním přístupu ke zdrojům, vzdělávání a produktům pro kojení po celém světě. Spoluprací s dalšími podobně zaměřenými organizacemi s cílem maximalizovat dopad našich aktivit v souladu s naším posláním pokračujeme v boji proti mateřské a dětské úmrtnosti a podvýživě.
O nás

Milníky v historii

V posledních 60 letech se naše společnost věnuje vědě, jejímž cílem je učinit nejjemnější formu péče jednoduchou, intuitivní a účinnou.

Naše inovace
 

Závazek ke kojení: Postoj společnosti Medela ke kodexu WHO

Jako jeden z největších podporovatelů kojení mezi komerčními společnostmi se Medela plně hlásí k cílům Mezinárodního kodexu Světové zdravotnické organizace pro uvádění náhrad mateřského mléka na trh (Kodex WHO) a rozhodně podporuje matky, děti a rodiny na jejich cestě ke kojení. 

Zjistěte více o našich marketingových pravidlech a našem závazku ke kojení.

Zjistit více
O nás
 

Pilíře našeho poslání

O nás

Pokrok ve výzkumu

Prostřednictvím velkých investic do vědeckého a klinického výzkumu anatomie kojícího prsu, způsobů a mechaniky sání kojenců a kmenových buněk v mateřském mléce podporujeme a oslavujeme průlomové poznatky v oblasti laktace, lidského mléka a kojenecké výživy a chápeme, že to může vést k lepším zdravotním výsledkům.
O nás

Pozorování přirozeného chování

Pozorováním kojeneckého sání a důležitosti kontaktu kůže na kůži jsme se stali motorem inovací, které odstranily překážky v počátcích kojení a pomohly maminkám a dětem k co nejsilnějšímu startu. Pozorováním obětavé péče sester o pacienty jsme si uvědomili, jaký pozitivní dopad má intuitivní technologie na péči o pacienty.
O nás

Naslouchání našim zákazníkům

Sedíme s maminkami při odsávání, abychom lépe porozuměli jejich problémům, a učíme se od rodičů, kteří hledají důvěryhodné informace, které jim pomohou činit informovaná rozhodnutí. Naše spolupráce s lékaři a rodiči na jednotkách intenzivní péče nám umožňuje identifikovat nedostatky v péči a díky tomu, že se dozvídáme přímo od zdravotníků o jejich potřebách v oblasti vybavení, můžeme zajistit, aby se mohli soustředit na poskytování výjimečné péče o pacienty - porozumění je zásadní pro prosazení smysluplných změn.
O nás

Medela novinky

Čtěte, sledujte a stahujte nejnovější zprávy společnosti Medela, od vědeckých objevů až po vedoucí aktivity po celém světě.

Zjistit více
 

DN FORMED Brno, s.r.o.

Společnost DN FORMED Brno s.r.o. byla založena v roce 1992 se zaměřením na dodávky zboží a služeb pro zdravotnictví, lázeňství, laboratoře, ústavy sociální péče a fitness centra. V oblasti obchodu pokrýváme široký sortiment zboží a následný servis zajišťujeme vlastními kvalifikovanými servisními techniky. 

Od roku 1996 provádíme činnost v oblasti metrologie – kalibraci měřidel a validaci laboratorních přístrojů. Získali jsme registraci Českého metrologického institutu na opravy stanovených měřidel. Máme zpracovanou metodiku pro zavedení metrologického řádu nemocnic, laboratoří a dalších provozů. Pro zajištění komplexních dodávek technologických celků jsme smluvně navázáni na projekční atelier se specializací na zdravotnickou technologii. Naše společnost se zaměřuje na prodej výrobků s vysokou kvalitou a dlouhou životností.

O nás
O nás

Jsme výhradním zástupcem, distributorem a autorizovaným servisním střediskem renomovaných výrobců, se kterými dlouhodobě spolupracujeme:

 • Již v roce 1994 jsme zahájili spolupráci se švýcarskou společností MEDELA – výrobcem chirurgických odsávaček vyznačujících se speciálním pístovým odsávacím systémem, který zaručuje jejich kvalitní bezúdržbový provoz a dlouhou životnost.
 • Společnost GCE zastupujeme od r. 2000 a její výrobky, především se zaměřením na kyslíkovou terapii, svoji stabilní pozici v českém zdravotnictví stále prohlubují.
 • Od roku 2002 kooperujeme s anglickým výrobcem produktů pro čisté prostory ve farmacii, zdravotnictví a průmyslu společností ENVAIR. Klíčovým zaměřením je výroba rukávcových izolátorů, laminárních boxů a biohazardů.
 • V roce 2003 jsme rozšířili portfolio MEDELA o odsávačky mateřského mléka a pomůcky pro podporu kojení. Naší dlouholetou pečlivou prací jsme vybudovali cestu, která vede k odborné pomoci maminkám v období kojení.
 • Stejně tak rokem 2003 začala naše spolupráce s další švýcarskou společností NOUVAG. Infiltrační pumpy tohoto výrobce jsou vhodné pro použití na plastických a cévních chirurgiích. Pro svoji vysokou kvalitu si našly v průběhu uplynulých15ti letech na našem trhu výsadní postavení.
 • Nástroje pro plastickou chirurgii německého výrobce DUFNER nabízíme od roku 2004. Postupně jsme produktové portfolio rozšířili o nástroje pro thoraskopii, kardiochirurgii, gynekologii, laparoskopii, VATS/MICS a pediatrii.
 • Od roku 2005 zastupujeme společnost EMED se zaměřením výroby na přístroje pro elektrochirurgii, argonovou koagulaci a Termostapler - systém pro scelování cév. Variabilita příslušenství zajišťuje plné využití v otevřené chirurgii, laparoskopii a endoskopii.
 • Jednorázové neutrální elektrody výrobce TYROLMED-VERMED jsme na našem trhu začali nabízet již v roce 2006 pod hlavičkou původního názvu společnosti Nessler. V současné době jsou tyto elektrody součástí kvalitního spotřebního materiálu nabízeného k elektrochirurgickým jednotkám.
 • V roce 2007 jsme navázali spolupráci s METRUM CRYOFLEX - evropským výrobcem kryoterapeutických, kryochirurgických a laserových přístrojů používaných v chirurgii a rehabilitaci. Naše společnost se tak stala průkopníkem celotělové kryoterapie v ČR.
 • Německého výrobce SCHMITZ, specializujícího se na zdravotnický nábytek určený pro operační sály a zdravotnické provozy, zastupujeme na našem trhu již od roku 2008. Operační stoly a vyšetřovací křesla pro mnoho zdravotnických oborů jsou jedinečné nejen svou vysokou kvalitou, ale také moderním designem.
 • V roce 2009 jsme v rámci dodávek zdravotnických svítidel navázali spolupráci se švýcarskou společností DERUNGS, jejíž operační i vyšetřovací svítidla se vyznačují velmi kvalitní LED technologií a novinkou - diamantovou optikou.
 • Od roku 2010 spolupracujeme se společností RATIOLAB, která vyrábí plastové produkty určené pro laboratoře a farmaceutický průmysl. Jeho specializací je výroba pipet a spotřebního materiálu pro dávkování kapalin nebo při použití v kryoaplikacích.
 • Do porodnic jsme začaly nabízet systémy suchého ohřevu a pasterilizace mateřského mléka německého výrobce BARKEY v roce 2015. Díky jednoduchosti jejich obsluhy a dokonalému hygienickému systému zájem zákazníků o jejich pořízení stále roste. Výrobu přístroje od roku 2022 převzala německá firma MedCare Visions.
 • Švédskou společnost MIRIS zastupujeme od roku 2016. Analyzátory mateřského mléka našly brzy své uplatnění v českých i slovenských perinatologických centrech.
 • Od roku 2020 zastupujeme společnost PAXMAN, která je globálním lídrem v ochlazování pokožky hlavy - ambiciózní cesta ke změně tváře rakoviny.
 • V roce 2021 jsme získali důvěru turecké společnosti MINIKOIOI pro výhradní zastoupení dětského designového nádobí z potravinářského silikonu.
 • Rovněž jsme ke konci roku 2021 získali výhradní zastoupení mezinárodní firmy BABYPATENT pro prodej inovativních dětských produktů s jejich TOP produktem - digitální vaničkou Aquascale 3v1 s váhou a teploměrem.
 • MomCare by Lina je nová maďarská značka, která nabízí pomůcky poporodní péče pro maminky. Cílem je poskytnout ženám vhodné pomůcky, aby se mohly zotavit po porodu v pohodlí. Naše společnost ji zastupuje od roku 2023.
 • V roce 2023 naše společnost získala také zastoupení značky JBimbi - je to italská značka dětského oblečení, která je známá svými kvalitními produkty, které jsou vyrobeny ze 100% organické bavlny nejvyšší kvality. Oblečení kromě toho, že je prodyšnější, hypoalergenní a neznečišťuje životní prostředí, si zachovává typické vlastnosti vlákna, díky čemuž je lehké, ale pevnější a odolnější.