Dne 26.6.2024 bude provoz naší společnosti zcela uzavřen z důvodu konání inventury. V tento den nebude probíhat expedice objednávek. Děkujeme za pochopení. Tým Medela

Historie společnosti Medela

Milníky v historii

Za více než 60 let se společnost Medela vyvinula v přední světovou společnost v oblasti zdravotnických prostředků, přičemž zůstala věrná svému původu švýcarské rodinné firmy.

Již od roku 1961 zpříjemňuje švýcarská značka Medela ženám období mateřství. Klade velký důraz na zdravotní výzkum, na základě kterého vyvíjí a zavádí na trh vlastní produkty. Díky své kvalitě a jedinečnosti patří mezi světové lídry. Do svých řad přijímá pouze kvalifikované pracovníky, kteří neustále procházejí dalším vzděláváním. Dbá na kompletní servis a exluzivní péči o zákazníky. 

MEDELA AG je světovým výrobcem odsávacích systémů. Zakladatelem této švýcarské společnosti je majitel pan Olle Larsson. Při jejím vzniku v roce 1961 se jednalo o malou rodinnou firmu. V roce 1965 byla společnost transformována na akciovou společnost se zaměřením na výzkum, vývoj a výrobu zdravotnických odsávacích systémů – chirurgických odsávaček tělních tekutin. Následně se její působnost rozšířila i na pomůcky a odsávačky pro kojící matky. Postupem času se společnost vypracovala na globálního výrobce technologicky vyspělých produktů a svoji působnost na světovém trhu posílila zakládáním vlastních dceřiných společností. V současné době má Medela již 20 poboček v Evropě, Severní Americe a Asii. Své produkty distribuuje ve více než 100 zemích. Klíčovým aspektem světového úspěchu společnosti Medela je zaměření se na výzkum, kvalitu a jedinečnost odsávacích systémů. V rámci výzkumu spolupracuje s globálními klíčovými představiteli a vědci, univerzitami, nemocnicemi a zdravotnickými pracovníky po celém světě. Velký důraz klade na pravidelnou komunikaci se svými autorizovanými distributory, kteří jsou spojovacím článkem mezi uživateli a výrobcem. Snaží se pružně reagovat na podněty konečných uživatelů v rámci zkvalitnění jak produktů, tak poskytovaných služeb a péči o zákazníky. Nezbytnou součástí úspěchu je i neustálé sledování trendů designů ve spojení funkčnosti a praktičnosti s krásou. Odměnou za tuto velmi důležitou činnost je již několik mezinárodních ocenění za design, které Medela obdržela.

1961 - založení společnosti Medela

Třiatřicetiletý Olle Larsson, vášnivý a odhodlaný podnikatel, založil společnost Medela jako jedinou firmu, která dováží lékařské elektronické přístroje ze Švédska do Švýcarska a následně je prodává. Název Medela pochází z anglického MEDical ELectronic Appliances.

1980 - První odsávačka mateřského mléka Medela

Společnost Medela uvedla na trh svou první nemocniční odsávačku mateřského mléka Medela Classic. Povzbuzen úspěchem na trhu se Olle Larsson snažil rozšířit podnikání v oblasti vakuové technologie o odsávání pro lékařské účely. Vývojem odsávačky „Universal“ v roce 1981 položila společnost Medela základ své budoucí chirurgické divize.

1991 - první bateriová odsávačka mateřského mléka na světě

Společnost Medela uvedla na trh Mini Electric, první odsávačku mateřského mléka na světě poháněnou baterií. Tato odsávačka byla průlomová zejména proto, že byla navržena s ventilem v hrdle lahvičky, díky čemuž maminky nemusely při odsávání odsávat celý objem lahvičky. Tím se otevřela cesta pro konstrukci mnohem menších odsávaček mateřského mléka.

1993 - Pozorování přirozeného chování

Po Olle Larssonovi se stal předsedou představenstva jeho syn Michael Larsson, který začal prosazovat svou vizi vývoje produktů na vědecké bázi. V roce 1996 se Michael spojil s University of Western Australia (UWA) a profesorem Peterem Hartmannem, což vyústilo v dohodu o partnerství s UWA - začátek nové éry založené na pozorování přírody a vědeckém výzkumu. Tato spolupráce pokračuje dodnes.

2001 - "A Symphony of The Future"

V roce 2001 společnost Medela představila Symphony®, nemocniční odsávačku mateřského mléka pro více uživatelů s revoluční technologií 2-Phase Expression® - Symphony je první odsávačkou na světě, která napodobuje přirozený rytmus sání dítěte. Tato patentovaná technologie založená na výzkumu se nakonec stala standardem pro všechny elektrické odsávačky mateřského mléka Medela a v následujících letech rozšířila vedoucí postavení společnosti na trhu odsávaček mateřského mléka pro osobní použití. 

2006 - Pokrok ve výzkumu

Společnost Medela uspořádala první Mezinárodní sympozium o kojení a laktaci, na kterém se sešli přední světoví výzkumníci v oblasti laktace a lidského mléka, aby 300 odborníkům z více než 40 zemí představili své nejnovější poznatky - tato akce se každoročně koná dodnes. V roce 2010 například profesorka Paula Meierová z Rush University v Chicagu prokázala, že lidské mléko významně snižuje nemocnost kojenců, a doktorandka UWA Foteini Hassiotouová prokázala přítomnost kmenových buněk v mateřském mléce.

2008 - Inteligentní hrudní drenáž

Společnost Medela vyvinula systém hrudní drenáže a v roce 2008 uvedla na trh první přístroj Thopaz™ na světě se sofistikovanou technologií, která umožňuje mobilitu pacienta, digitálně zaznamenává průběh onemocnění a spouští alarmy při překročení prahových hodnot. V roce 2014 byl představen jeho nástupce Thopaz+™. Hrudní drenážní odsávačka je vybavena patentovanými senzory pro detekci úniku vzduchu a množství odsáté tekutiny - což je obrovská pomoc pro zdravotníky.

2014 - To nejlepší pro ty nejzranitelnější

Společnost Medela pokračovala v rozšiřování svého portfolia řešení pro výživu dětí na jednotkách intenzivní péče s cílem přinést životodárné, na živiny bohaté lidské mléko všem kojencům. V roce 2016 byla vyvinuta technologie Initiation Technology™, která napodobuje rytmus sání novorozence a zároveň stimuluje přísun mléka matky, i když ještě nekojí. Touto inovací jsou dnes vybaveny všechny odsávačky Symphony PLUS, aby bylo zajištěno, že lidské mléko mohou přijímat i ti nejmenší a nejranější kojenci.

2017 - Inteligentní odsávačky mateřského mléka s digitální podporou kojení

Zavedením aplikace Medela Family nabízí společnost Medela rodičům komplexní podporu na jejich cestě ke kojení. Aplikace, která je globálním digitálním řešením, obsahuje tipy, které maminkám pomáhají řídit zásoby mléka, zdroje pro překonání běžných problémů s kojením a virtuálního asistenta pro okamžité odpovědi na otázky týkající se kojení. Současně společnost Medela uvedla na trh svou vůbec první chytrou elektrickou odsávačku mateřského mléka na dva prsy. Sonata umožňuje maminkám bezproblémově propojit odsávačku s aplikací Medela Family a sledovat odsávání a aktualizovat osobní přehled odsávání v reálném čase prostřednictvím Bluetooth.

2019 - Vědecky podložený prsní nástavec, který zajistí více mléka

V roce 2019 uvedla společnost Medela na trh technologii PersonalFit Flex™, prsní nástavec 105˚ s jedinečným oválným tvarem, optimalizovaným úhlem přikládání a rotačním mechanismem vyvinutým na základě výzkumu kojících prsů. Studie prokázaly, že prsní nástavec PersonalFit Flex™ zajišťuje o 11 % více mléka. Technologie PersonalFit je nyní standardem pro všechny budoucí odsávačky mateřského mléka a příslušenství pro odsávání.

2020 – Medela Cares

Zatímco společnost Medela neustále roste a expanduje po celém světě, je třeba, aby měla globální dopad. Společnost Medela již po desetiletí podporuje neziskové organizace po celém světě, které propagují a podporují kojení. V roce 2020 společnost představila Medela Cares, globální program společenské odpovědnosti, který je ukotven ve třech pilířích Lidé, Planeta, Společnost a řídí se naší vizí pečovat o zdraví po celé generace. 

2021- 60 let společnosti Medela

Oslava 60. výročí je významným milníkem, který odráží naše dědictví, vývoj značky a náš závazek rozvíjet výzkum, sledovat přirozené chování, naslouchat našim zákazníkům a pečovat o zdraví po celé generace.

2022 - Nastartování naší inovační sítě

V roce 2022 představila společnost Medela řadu produktových inovací v kategoriích péče o matku a dítě a profesionální péče, mimo jiné kolekci intimního oblečení Keep Cool, silikonový sběrač mateřského mléka a hrudní drenáž Clotstop. Tyto inovace jsou příkladem odhodlání společnosti Medela uspokojovat vyvíjející se potřeby našich zákazníků a zdokonalovat řešení v oblasti péče. 

2023 - Odsávání kdekoliv, kdykoliv a bez použití rukou

Společnost Medela představila svou první nositelnou odsávačku mateřského mléka Freestyle™ Hands-free. Na základě rozsáhlého výzkumu a zpětné vazby od kojících rodin se jedná o jeden z nejlehčích systémů do podprsenky, který se vyznačuje inovativním designem a pokročilou technologií pro vynikající hands-free zážitek - což odráží 60 let vědeckého výzkumu a zkušeností společnosti Medela v oblasti laktace.

 
Historie společnosti Medela

Michael Larsson, předseda představenstva

Díky pokrokovému výzkumu, pozorování přirozeného chování a naslouchání našim zákazníkům společnost Medela mění vědu v péči a pečuje o zdraví celých generací.

Zjistic více