3.díl: První týdny života - proč je mateřské mléko tekuté zlato

3.díl: První týdny života - proč je mateřské mléko tekuté zlato

Vaše první mateřské mléko se nazývá kolostrum a říká se mu "tekuté zlato". Podívejte se na naše video a zjistěte, proč je mateřské mléko pro Vaše dítě tak drahocenné a jak se mění během dalších týdnů.
Objevte tajemství kolostra, první mateřské mléko, které se vytváří. Zjistěte, proč se mu říká "tekuté zlato", a jak vyživuje a chrání Vaše zranitelné novorozené děťátko tím, že pomáhá bojovat proti infekci a podporuje vývoj dítěte. Co se stane, když se Vaše kolostrum změní na přechodné mléko? Řekneme Vám, jak často můžete očekávat krmení a o kolik se zvětší žaludek Vašeho miminka během jediného týdne.

Reference

Ballard O, Morrow AL. Human milk composition: nutrients and bioactive factors. Pediatr Clin North Am. 2013;60(1):49-74.

 

Pribylova J et al. Colostrum of healthy mothers contains broad spectrum of secretory IgA autoantibodies. J Clin Immunol. 2012;32(6):1372-1380.

 

Lawrence RA, Lawrence RM. Breastfeeding: A guide for the medical profession. 7th edition ed. Maryland Heights, MO: Elsevier Mosby; 2011. 1114 p.

 

 

Neville MC et al. Studies in human lactation: milk volumes in lactating women during the onset of lactation and full lactation. Am J Clin Nutr. 1988;48(6):1375-1386.