Snížený výkon odsávaček s technologií Flex

Uvědomujeme si, že pro řadu z Vás se odsávačka stala pomůckou denní potřeby. Pokud je Vaše dítě závislé na Vašem odsátém mléce, snížení výkonu odsávačky pro Vás představuje obtížnou situaci. Ze zkušenosti však víme, že se často jedná o příčiny, které lze velice snadno a rychle odstranit.

Připravili jsme tedy pro Vás přehledný postup, podle kterého můžete samy nalézt a odstranit důvod sníženého výkonu. Pokud by se Vám nepodařilo odsávačku opravit dle našich instrukcí, obraťte se přímo na naši společnost. Není třeba kontaktovat prodejní místo, kde jste odsávačku zakoupili. Vaše reklamace bude vyřešena obratem a délka reklamace se zkrátí na minimum.

Možné příčiny nedostatečného výkonu odsávaček

  • Špatný nebo nedostatečný způsob čištění žluté membrány a konektoru. Tuk obsažený v mléce vytváří tenký povlak na obou dílcích a pokud nejsou oba díly při každém čištění odděleny a samostatně vyčištěny, může se zhoršit výkon odsávačky, odsávačka nedokáže vytvořit potřebný podtlak.
  • Poškození nebo opotřebování žluté membrány.
  • Neúplné doléhání krytu konektoru při sestavení odsávací soupravy. Pokud není krytka konektoru zcela utěsněna, odsávačka nedokáže vytvořit potřebné vakuum k odsávání.
  • Zanesení tunelu konektoru mateřským mlékem. Jedná se o nejčastější příčinu problémů při odsávání. Doporučujeme zkontrolovat konektor po každém odsávání a následném vyčištění, zda se v tunelu konektoru neusazuje zaschlé mateřské mléko. Tunel konektoru musí být před každým odsáváním zcela čistý a suchý. Pokud se v daném místě drží nečistoty, tak membrána v konektoru nemusí správně doléhat a vytvářet vakuum potřebné k odsávání mléka. Viz obrázky níže - na Obr. č. 1 je pohled na konektor zespodu s umístěnou membránou (správně sestaveno). Obr. č. 2 znázorňuje stejné místo s odklopenou membránou, které je potřebné pořádně zkontrolovat a vyčistit od zaschlého mateřského mléka. 

konektory

Odsávačky mléka s novou technologií Flex™ disponují uzavřeným systémem, díky kterému se mléko nedostává do motorku odsávačky. Čištění motorku tedy není potřebné. Pokud se Vám ani po vyzkoušení rad v tomto článku nepodaří problém vyřešit, obraťte se prosím na nás.